Skočit na obsah
🕽 607 044 670 (-) , FAQ

Novinky a vylepšení automatického párování

Aby bylo automatické párování plateb pro vás ještě hodnotnější funkcionalitou, přinášíme několik novinek a vylepšení, které jsme zapracovali i na základě podnětů našich uživatelů. Je jich více, proto si je projdeme kvůli přehlednosti jednu po druhé. Uvedené změny se v SuperFaktuře projeví od 11.04.2019

Novinky v přehledu plateb

Seznam plateb najdete v části Nástroje >> Platby. Dostanete se k němu jen v případě, že jste přihlášený jako majitel účtu nebo jako uživatel, kterému majitel účtu udělil přístup do části Platby. A teď k novinkám.

1. Sumář pohybů a informace o stavu na účtu

Z evidovaných kreditních a debetních pohybů uvidíte bilanci. Pokud banka v emailových notifikacích zasílá informaci o aktuálním stavu vašeho účtu, zobrazí se vám informace o zůstatku na bankovním účtu na základě naposledy přijaté notifikace. Údaj může být v některých případech jen orientační.

Pozor, tyto informace mohou vidět všichni uživatelé, kterým jste dali přístup k seznamu plateb.

Stav na účtu

2. Zobrazení přijaté emailové zprávy z banky

Po kliknutí na ikonku oranžového otazníku při pohybu vám zobrazíme celé znění emailové notifikace z banky, na základe které jsme zaevidovali platbu. Některé banky v těchto zprávách uvádějí i váš zůstatek na bankovním účtu.

Pozor, tyto informace mohou vidět všichni uživatelé, kterým jste dali přístup k seznamu plateb.

3. Vytvoření nákladu z pohybu

Přímo z debetu na účtu si můžete zaevidovat zjednodušený náklad přes tlačítko „Vytvořit“.

Vytvořit náklad

4. Vytvoření tankování z pohybu

Máte vytvořené alespoň jedno firemní auto v Knize jízd? V tom případě si můžete přímo z platby přes stejné tlačítko „Vytvořit“ zaevidovat tankování, které se uloží do seznamu tankovaní v Knize jízd. Zároveň se tak vytvoří i nový náklad.

Nové tankování

5. Zobrazení účtu protistrany

Pokud se nám podaří z emailové notifikace načíst účet protistrany, můžete si ho nechat zobrazit v seznamu plateb. Napravo od tabulky klikněte na ikonu ozubeného kola.

Novinky v nastavení párování

Nově máte možnost nastavit si párování platby na základě čísla faktury. Počáteční stav je, že vystavené faktury se párují na základě shodného variabilního symbolu platby a variabilního symbolu uvedeného na vystavené faktuře. Stává se, že na faktuře používáte jiný variabilní symbol, než je její číslo. Váš klient však může při platbě tyto dvě čísla zaměnit namísto správného VS pošle číslo faktury. Nyní si můžete nastavit, aby se SuperFaktura pokusila platby s nesprávným VS spárovat i na základě shodného čísla faktury.

Nastavení párování

Vzhledem k tomu, že ne všechny banky (například Fio banka) zasílají v emailových notifikacích informaci o měně, v které je účet vedený (tj. zda jde o eurový účet, účet v českých korunách apod.), doplnili jsme do nastavení bankovních účtů možnost nastavit si měnu účtu. Podle ní se vám při párovaní platby přiřadí správná měna k nominální částce.

Novinky při importu

Kurýrské společnosti často zasílají platby za vícero dobírek v jedné hromadné platbě. Taková hromadná platba má navíc variabilní symbol určený kurýrskou společností, takže pokud chcete tento typ platby spárovat v SuperFaktuře, je nutné hromadnou platbu manuálně přiřadit k jednotlivým fakturám.

U kurýrské společnosti GLS jste si mohli pro zjednodušení nahrát jejich výpis plateb, který vám zaslali. Obsahuje totiž vyplacené platby jednu po druhé s označením variabilního symbolu, který jste použili na faktuře.

Nově si můžete nechat zasílat výpis plateb od GLS formou emailu přímo do SuperFaktury a ta je spáruje s fakturami. Je potřebné využít speciálně vygenerovanou bmailovou schránku, stejně jako při nastavení párovaní s bankou.

Všechny funkce nástroje Platby najdete v článku Automatické párování plateb. Pokud máte k párování jakékoliv otázky, budeme rádi, když nám napíšete na info@superfaktura.cz.

Přidat komentář