Skočit na obsah
🕽 607 044 670 (-) , FAQ

Naplánujte si vystavení faktury

Naplánujte si vystavení faktury

Už se vám někdy stalo, že máte všechny údaje pro vaši následující fakturu, ale vystavit ji potřebujete až později?

Pomocí Pravidelných faktur si můžete nastavit i jednorázové vystavení faktur do budoucna.

Takovou plánovací fakturu si můžete vytvořit kliknutím na „plusko“ v horním menu výběrem položky „Pravidelná faktura“

V možnostech pravidelných faktur si vyberete požadovaný datum, kdy se má faktura vystavit. Zrušíte možnost „Opakovat neomezeně“ a v políčku „Počet vystavení“ se vám zobrazí hodnota 1. Tato hodnota znamená, že vytvořená faktura se vystaví pouze jednou a víckrát se už opakovat nebude. Pokud máte prémiové členství, můžete nastavit i automatické odesílání této faktury emailem nebo hybridní poštou.

Následně vyplníte údaje pro fakturaci stejným způsobem jako při vystavování běžné faktury. Pokud jste už někdy podobnou fakturu vystavovali, můžete si jednoduše načíst údaje z této faktury kliknutím na odkaz „Načíst údaje z existující faktury“. Vyberete si fakturu a automaticky se vám vyplní všechny údaje o klientovi spolu s fakturačními položkami a ostatními údaji na faktuře.

Nyní už jenom postačí pravidelnou fakturu uložit. SuperFaktura se postará o to, aby se automaticky vystavila v požadovaném datu a měla nastavené správné číslo faktury. Pokud jste se rozhodli fakturu automaticky odeslat emailem, dostanete kopii tohoto emailu, abyste si mohli být jistí, že klient fakturu skutečně obdržel.

Přidat komentář