Skočit na obsah
🕽 607 044 670 (-) , FAQ

Na všechno je potřeba mít papír (nebo SuperFakturu)

Karlovy příhody se SuperFakturou #3

Na všechno je potřeba mít papír (nebo SuperFakturu)

Karel je ve vystavování faktur v SuperFaktuře již docela profík. Dokonce získal superschopnost, že se mu některé faktury vystavují zcela samy. Jak je to možné? S některými klienty se dohodl, že jim každý týden dodá stejný počet koblih ve stejné částce. I když by si mohl usnadnit práci duplikací starší faktury, kdy by se mu jen změnilo číslo dokladu a datum vystavení a dodání, Karel si v takovém případě zvolil možnost zcela automatického vystavení i odeslání faktury – nyní se může starat pouze o to, aby mu klient zaplatil.

Nastavil si totiž předpis na vystavení pravidelné faktury. Může si zvolit, kdy se má faktura automaticky sama vystavit a také jakým způsobem se má klientovi odeslat. Tento předpis se dá opakovat do budoucna neomezeně, nebo si dokáže nastavit časové období, během kterého se mu bude faktura pravidelně vystavovat. Není to super?

A co jiné doklady, dokáže je SuperFaktura vystavit?

Protože Karel už není žádný amatér, vyzkoušel při nových zákaznících žádat si peníze předem. Slouží mu k tomu zálohová faktura. Když mu ji náhodou někdo neuhradí, nic se neděje. Jednoduše zálohovou fakturu stornuje a jede se dál. Pokud je však klient spolehlivý a zaplatí, co má, dokáže mu Karel rovnou ze zálohové faktury vystavit ostrou fakturu, kde mu může doúčtovat zbytek zakázky.

Ke každé dodávce se Karel naučil vystavit i dodací list – někdy to totiž u pravidelných zákazníků dělá tak, že jim dodá nejdříve zboží na základě dodacího listu, a vyfakturuje jim všechny dodávky najednou později. Sběrná faktura je velmi jednoduchá, protože si může do jedné faktury natáhnout údaje z více dodáků najednou. Nic nemusí přepisovat, opisovat ani vymýšlet. Pár kliků a má doklady v pořádku.

Pokud má Karel některé faktury, které spolu nějakým způsobem souvisí, může si je také propojit přes ikonku sponky. Potom vždy dohledá všechny doklady, které potřebuje, a nemusí se zdlouhavě přebírat v přehledech. Vždyť na takové věci nemá čas!

Nejen příjmy, ale i výdaje

Kromě vystavených faktur si Karel může v SuperFaktuře evidovat i faktury přijaté. Má tak přehled o všech nákladech, ke kterým si může přidat i přílohu – čili má vše pod kontrolou a pěkně po ruce, když potřebuje zjistit, kolik platil za 5 kilo másla před třemi měsíci. (No samozřejmě, že to bylo více, než tento měsíc, a prý – akce! Hm.)

Karel je spokojen, že má vše v systému pěkně a přehledně evidováno, a nemusí se bát, pokud by přišla nějaká kontrola, nebo pokud by po něm někdo nutně potřeboval přeposlat kopii staršího dokladu. I Karlova přítelkyně oceňuje, jaký je Karel pořádný a důsledný – a že díky tomu nemusí po večerech sedět u počítače a trápit se s papírováním.

Volný čas dokáží trávit mnohem příjemněji.

>>Všechny části Karlových příhod se SuperFakturou<<

Přidat komentář