Skočit na obsah
🕽 607 044 670 (-) , FAQ

Karel to nechal na účetní

Karlovy příhody se SuperFakturou #5

Karel to nechal na účetní

Příprava dokladů pro účetní – přiznejte se bez mučení, kdo z vás má tuto část podnikání rád? Pokud se v tom vyžíváte, gratulujeme vám. Našeho Karla však papírování nebaví. Posílat účetní v určený termín faktury, dodací listy,  účtenky od nákupů, to je pro Karla otrava a obvykle si tuto činnost odkládá na „později“.

Karel však kvůli tomu často zapomněl připravit podklady včas. Sice se s účetní dohodli, že jí bude posílat faktury průběžně, aby toho nebylo najednou mnoho, ale Karel si našel vždy něco důležitějšího, kvůli čemu zaslání dokladů nebylo na pořadu dne. Jelikož účetní Anička je mimořádně svědomitá, naposledy mu volala minimálně pětkrát, aby jí poslal faktury. Karel začal přemýšlet, jak by se k podkladům dostala sama a nemusel je řešit on. Vždyť když dokáže SuperFaktura sama vystavovat a odesílat faktury klientům, mohla by mít řešení, ne?

Co můžeš udělat dnes…

SuperFaktura opravdu myslí i na takové situace. Vždyť Karel není jediný, kdo administrativu nemá v oblibě. Naštěstí do SuperFaktury je možné udělat přístup účetní, aby si mohla potřebné doklady stahovat sama přesně tehdy, kdy je potřebuje mít. Karel přidal Annin e-mail do SuperFaktury. Hned jí pípla v emailové schránce zpráva, že byla přidaná do Karlova účtu.

S rolí účetního může paní Anička dále pracovat s doklady, které Karel vystavil. Ty si dokáže stáhnout a nahrát do svého účetního systému a potom zaúčtovat. Kdyby Karel z nějakého důvodu musel hledat novou účetní nebo paní Anička jiný účetní program, nebude to problém. Ze SuperFaktury umí exportovat faktury pro různé účetní systémy jako Money, Pohoda, MRP, PROLUC, či vícerými účetními systémy podporovaný standard ISDOC. Samozřejmostí je možnost stáhnout doklady jako PDF.

Všechno pod kontrolou

A co kdyby měl Karel starší faktury, které předtím vystavoval v jiném systému? I na to by našel v SuperFaktuře řešení. Karel sice začínal od nuly, ale pokud by chtěl, mohl by si kvůli přehledu nahrát do systému i svoje starší faktury, přestože to není nutné. Stačilo by použít nástroj na Import starších faktur a do SuperFaktury je nahrát přes excel, formát ISDOC nebo importovat pomocí souboru staženého z Money, Pohody, nebo dokonce dotáhnout je z iDoklad-u.  V SuperFaktuře učiní pár jednoduchých kroků– a tadá, měl by všechny svoje faktury na jednom místě.

Karel zřídil do SuperFaktury teda přístup i pro paní Aničku. Odteďka na vystavené faktury myslet nemusí – paní Anička si doklady stáhne, kdykoliv potřebuje. A Karlovi vyvoláva už jen tehdy, když dostane chuť na dobrou koblihu (ale snaží se krotit 😀 ).

>>Všechny části Karlových příhod se SuperFakturou<<

Přidat komentář