Skočit na obsah
🕽 607 044 670 (-) , FAQ

I sledování výdajů je důležité! Jak to dělá Karel?

Karlovy příhody se SuperFakturou #7

I sledování výdajů je důležité! Jak to dělá Karel?

Když přibývají penízky na účtu, to se každému líbí! I Karlovi. Ale jako všechno, i podnikání má dvě strany. A ne jednou se Karel ptal sám sebe, „Vždyť jsem tento měsíc tolik vydělal, jak to, že mám na účtu tak málo?“. Kromě příjmů jsou tu totiž i výdaje. A ne každý se na ně rád dívá – nikdo nemá rád, když vidí, kolik reálně utrácí – a za co. Jenže i Karel brzy pochopil, že bez toho se podnikat nedá, a tak se rozhodl, že si bude všechny výdaje pečlivě evidovat. A ani nemusí nic vymýšlet – i na evidenci nákladů už řešení má: přece SuperFakturu!

Zkrocení nákladů je hračka

Zaevidovat si přijatou fakturu do SuperFaktury trvá Karlovi pár vteřin. Stačí ji přetáhnout z počítače nebo jiného úložiště do výchozího políčka. Dokonce díky QR kódu na faktuře si SuperFaktura dokáže sama přečíst důležité údaje, jako je číslo dokladu, datum vystavení či částku k úhradě. Karel si může následně libovolně data upravit a uložit.

Díky evidenci nezapomene, co má zaplatit. Platební příkaz k úhradě nákladů může pro banku připravit rovněž přímo ze SuperFaktury nebo dokáže platit náklady jednoduše přes QR kód. V případě, že faktura nebo pokladní účtenka již byly uhrazeny dříve, může si z nich Karel vytvořit náklad už jako uhrazený.

Výdaje si může Karel rozdělit do různých podrobných kategorií (a jejich podkategorií), takže má okamžitý přehled, jak je na tom – stačí si prohlédnout grafy. Přesně ví, kolik peněz zaplatil za materiál, kolik za benzín, kolik ho stojí měsíční paušál, kolik peněz utrácí na provoz (a na elektřině asi bude třeba začít šetřit!), kolik platí kolegyni účetní Aničce… Může si pro každou kategorii zvolit odlišnou ikonu i barvu , takže má pořádek a ještě ho to i baví!

Veškeré úhrady evidovaných nákladů se mu zobrazují i ​​v přehledu cashflow na hlavní stránce, což Karlovi pomáhá se rychle zorientovat v tom, jak je na tom jeho hospodaření. Tak  jednoduché a přehledné!

Více o evidenci a správě nákladů / výdajů v SuperFaktúre
Jak vyexportovat hromadný příkaz k platbě nebo uhradit evidovaný náklad přes QR kód

O polovinu práce  méně

Kromě evidence, kolik Karel utratil peněz (zase se neudržel a nakoupil nové cukrové dekorace na koblihy od výmyslu světa, to zas bude mít účetní řečí), si Karel může usnadnit život ještě více. Například, už jen ty zmíněné cukrové dekorace – až dvacet druhů si objednal, od každé jeden balík – na zkoušku. Jen teď je to třeba i „naházet“ na sklad. A komu se to chce, když by radši pekl koblihy?

Ještěže má Karel tu SuperFakturu – když si nahodí náklad s více položkami, dokáže ho rozepsat po položkách a z nich rovnou i vytvořit položky na skladě. Stav skladu se mu automaticky upraví. Nemusí tedy totéž dělat dvakrát.

Když bude potřebovat účetní Anička stáhnout zaevidované výdaje, tak má vše na jednom místě. Dokáže si to stejně pohodlně stáhnout jako faktury – i s přílohami. Toto tedy Karel vůbec řešit nemusí.

A volný čas raději bude věnovat vymýšlení nových koblih, když už těch sladkých ozdůbek nakoupil tolik.

>>Všechny části Karlových příhod se SuperFakturou<<

Přidat komentář