Skočit na obsah
🕽 607 044 670 (-) , FAQ

Delší období předplatného online služeb se vyplatí

V agendě podnikatele se občas stane, že si podnikatel kupuje nebo předplácí některou z internetových služeb, a její používání si pravidelně obnovuje jeden měsíc dopředu. Může jít o služby, kterými jsou například Dropbox, Evernote nebo kterákoliv další. Podnikatel se touto možností jistí do budoucnosti – co když danou službu nebude potřebovat víc než pár měsíců … Na druhé straně si však komplikuje život – a to nejen podnikatelsky, ale i účetně.

Protože službu využívá ke svému podnikání, může si platbu za ni samozřejmě uplatnit jako daňový náklad. Toto platí v každém případě. Zmiňovaná platba na delší období dopředu (např. na rok) je však pro podnikatele výhodná z více hledisek. Proč tedy?

  • provozovatel vám ve většině případů poskytne výhodnější cenu v porovnaní se stavem, kdy jste si danou službu kupovali každý měsíc. Takže nižší suma za měsíční platbu nebo “odpuštění” jednoho či více měsíčních plateb.
  • máte méně papírování – 1 faktura ročně je vždy méně než 12 faktur. I pro vás jako podnikatele (méně starostí, méně úhrad) a zároveň pro vašeho účetního – cena za účetnictví se totiž často odvíjí od počtu dokladů.

příklad z praxe:

Ukážeme si to na příkladu, který všichni dobře znáte – na SuperFaktuře.
Jak si předplatíte službu jednou fakturou na 12 měsíců dopředu, ušetříte nejen starosti a náklady s 12 fakturami, ale i výraznou sumu v ceně.

12měsíční předplatné pro základní členství stojí 125 Kč, pro standardní 250 Kč a pro prémiové 375 Kč
6měsíční předplatné pro základní členství stojí 130 Kč, pro standardní 260 Kč a pro prémiové 390 Kč

V porovnání s měsíčními platbami 150 Kč, 300 Kč a 450 Kč, tak při půlročním předplatném ušetříte 12 %, při roční platbě dokonce až 16 %.

Přidat komentář