Skočit na obsah
🕽 607 044 670 (-) , FAQ

Jak si vyměnit EET certifikát v SuperFaktuře

Jak si vyměnit EET certifikát v SuperFaktuře

Pokud patříte do kategorie těch, kteří spadají pod elektronickou evidenci tržeb, máme pro vás návod, jak si snadno vyměnit starý EET certifikát v SuperFaktuře za nový. Je důležité tento krok nezanedbat, jelikož v tomto období končí po 3 letech platnost původních EET certifikátů.

Pokud jste zadávali ve webové aplikaci Elektronické evidence tržeb svůj e-mail pro upozornění, tak je pravděpodobné, že už vás několikrát o expiraci certifikátu notifikovala Certifikační autorita EET. Pokud jste si jej nezadali a chcete, aby vám příště přišlo upozornění, návod jak na to naleznete zde.

Jakmile certifikát vyprší, nebudete moci evidovat tržby online, což je problém.

Jak pomůže SuperFaktura?

Jak tedy nezapomenout na to, že už se blíží konec platnosti vašeho EET certifikátu, a že bude potřebné nahrát si do SuperFaktury certifikát nový? Myslet na to nepotřebujete, SuperFaktura to udělá za vás – pokud máte certifikát nastavený v pokladně a aktivně jej používáte k evidenci tržeb v hotovosti, měsíc před vypršením EET certifikátu Vás na jeho blížící se expiraci upozorníme – nebo se tak už stalo 😉

V Přehledech na kartě Inbox na hlavní straně vám přijde notifikace o tom, že platnost EET certifikátu se blíží ke konci.


inbox notifikace

Jak vyměnit starý EET certifikát za nový?

Nyní tedy nastává čas nahrát si do pokladny v SuperFaktuře certifikát nový.

Zde návod: Jak přidat EET certifikát do pokladny?

Po nahrání certifikátu se vás SuperFaktura zeptá, zda chcete změnit původní certifikát na všech vašich pokladnách, nebo to uděláte později. Pokud si jej dáte změnit na všech pokladnách, automaticky vám jej ke všem pokladnám přidělíme. Jestli jste však zvolili možnost, že tak učiníte později, certifikát vám do SuperFaktury přidáme, ale nepřiřadí se vám k žádné pokladně. Později si jej můžete přidat do požadované pokladny ručně.

Jak vidíte, změnit EET certifikát za nový není se SuperFakturou nic složitého. EET je u nás dostupné pro každého, podporujeme je ve všech třech balících služeb. Pokud byste potřebovali pomoci, nebo se potřebujete na cokoliv zeptat, neváhejte se obrátit na náš zákaznický servis. Rádi vám pomůžeme.

Přidat komentář