Skočit na obsah
🕽 607 044 670 (-) , FAQ

Jak na „plátce“ po datu splatnosti

Asi víte, o čem mluvíme. Při vlastním byznysu je více než pravděpodobné, že v určitém momentě nastane situace, když narazíte na klienta, který nezaplatil včas. SuperFaktura vám přináší několik tipů, jak eliminovat hrozbu zaplacení až po datu splatnosti.

1. Odešlete fakturu co nejdříve

Nečekejte zbytečně dlouho, než vystavíte fakturu a odešlete ji. Čím dříve po dodání zboží nebo služby zašlete fakturu, tím se vaše šance na její včasné uhrazení zvýší. Stačí vám jen vystavit fakturu a SuperFaktura se už postará o to, aby byla co nejdříve doručena. Téměř bez žádné námahy odešlete fakturu emailem nebo prostřednictvím naší hybridní pošty.

2. Nechte si zaplatit mobilem

SuperFaktura pro usnadnění platebního procesu zavedla funkci online placení mobilem. Namísto zdlouhavého vyplňování údajů v internetovém bankovnictví, stačí vzít telefon, vyfotografovat QR kód na faktuře a už jen potvrdit příkaz k úhradě. Šetří to kopec času a vy své peníze dostanete včas.

3. Eliminace rizika

Ten méně riskantní způsob, jak se vyhnout riziku spojeného s pozdním splacením faktury, představuje žádání peněz předem prostřednictvím zálohové faktury. Pokud klientovi není po vůli zaplatit celou částku ještě před dodáním zboží nebo služby, snažte se fakturovanou částku rozdělit. Takto budete mít alespoň částečnou jistotu, že své peníze uvidíte a vaše podnikání se neocitne v kritické situaci.

4. Pěkná faktura je vaší vizitkou

A v neposlední řadě je třeba si uvědomit, že fakturou komunikujeme navenek. Proto by měla vypadat dobře, přehledně a profesionálně. Vlastní logo na faktuře, razítko a podpis jen umocní efekt profesionality a pomohou vašemu dlužníkovi lépe a rychleji identifikovat, od koho faktura přišla a komu je třeba ji uhradit. Obsah faktury je neméně důležitý. Nepodceňujte to a při základních nastaveních vyplňte všechny položky týkající se zejména bankovního spojení. V SuperFaktuře se faktury nejen jednoduše vyplňují, ale i vizuálně působí uspořádaně a přehledně. A v některých případech zabere i obyčejná formulka v poznámce na faktuře, o tom, co se stane v případě nedodržení data splatnosti.

Přidat komentář