Skočit na obsah
🕽 607 044 670 (-) , FAQ

Stále chodíte na poštu? Přestaňte!

Stále chodíte na poštu? Přestaňte!

Pokud je to možné, odesíláme všechno online, e-mailem, ale občas je potřeba přistoupit i ke klasickému odesílání faktur. Vytisknutá, orazítkovaná a podepsaná faktura zabalená v obálce se na poštu sama nedostane. Musíme ji tam donést bez ohledu na to, jestli je bouřka, mrazy nebo 35 ºC.

SuperFaktura má však řešení – hybridní pošta. Tato služba umožní uživateli SuperFaktury jednoduše vystavit fakturu a nechat ji odeslat poštou. Fakturu vytiskneme, zaobálkujeme a odešleme poštou jménem uživatele. Zní to easy – je to easy! 🙂

Jak využívat hybridní poštu

Nejprve je potřebné zakoupit si virtuální poštovní známky. V SuperFaktuře klikněte v menu na Nástroje a zvolte Poštovní známky a v dalším kroku kliknete na Koupit poštovní známky. Vyberete si jeden z  balíčků (podle potřeby) a zaplatíte.

Zakoupení virtuálních poštovních známek

Jak odeslat fakturu hybridní poštou

Po vystavení faktury (nebo jiného dokladu), kterou chcete odeslat poštou, kliknete v náhledu v pravém menu nahoře na možnost „Odeslat poštou“, nebo v seznamu faktur kliknutím na symbol obálky. Zobrazí se Vám aktuální počet poštovních známek které máte (případně upozornění, že Vám došly známky + odkaz na zakoupení nových) a dodací adresa, kam má být faktura odeslaná. Tuto adresu můžete upravit a po potvrzení se faktura zašle do online podatelny. Faktury jsou zpracovány a odeslány Českou poštou.

Odesílaní z detailu faktury
Odesílaní ze seznamu faktur
Hybridní pošta

Další výhody hybridní pošty

S hybridní poštou již nemusíte řešit dostatek papíru a obálek, nemusíte se zatěžovat nastavováním tiskárny, nebo ručně vypisovat adresy. A hlavně – nemusíte ztrácet čas cestou na poštu, čekáním v řadě u přepážky, případně v zácpě na cestách.

Kde najdu fakturu za zakoupené poštovní známky?

Faktury za zakoupené poštovní známky najdete tam, kde si je i kupujete. Čili v menu kliknete na Nástroje a zvolíte Poštovní známky. Pokud jste si již nějaké známky zakoupili, najdete zde tabulku Zakoupené balíčky poštovních známek, odkud si můžete stáhnout PDF faktury. Také zde najdete i tabulku o odeslaných dokumentech – těch, které jste již hybridní poštou odeslali nebo které ještě čekají na zpracování.

 

Čas jsou peníze a rozhodně dokážete svůj čas (ať už pracovní nebo osobní) využít i efektivněji. Tak už přestaňte chodit na poštu! 🙂

2 komentáře

Dobry den radi by sme vyuzili hybridnu postu len nemam celkom jasno co znamena: customizovana obalka - cize ako ju chapete a nasledne este info ako sa nasa peciatka a podpis dostane na fakturu
Dobry den, ten nazov "customizovana" nie je velmi slovensky, mate pravdu. Znamena to, ze na obalke bude krasne farebne vytlacene v lavom hornom rohu Vase logo (podobne ako napr. na obalkach elektrarni, mobilnych operatorov a pod.). Vasu peciatku a podpis si mozete nascanovat, alebo kvalitne odfotit a tento obrazok nahrat v nastaveniach do Superfaktury. My ju nasledne vytlacime na fakturu.

Přidat komentář