Skočit na obsah
🕽 607 044 670 (-) , FAQ

Stále chodíte na poštu? Přestaňte!

Stále chodíte na poštu? Přestaňte!

Článek byl původně zveřejněn v lednu 2013. Aby byl pro vás stále aktuální, udělali jsme mu menší „kosmetickou“ úpravu.

Pokud je to možné, odesíláme všechno online, e-mailem, ale občas je potřeba přistoupit i ke klasickému odesílání faktur. Vytisknutá, orazítkovaná a podepsaná faktura zabalená v obálce se na poštu sama nedostane. Musíme ji tam donést bez ohledu na to, jestli je bouřka, mrazy nebo 35 ºC.

SuperFaktura má však řešení – hybridní pošta. Tato služba umožní uživateli SuperFaktury jednoduše vystavit fakturu a nechat ji odeslat poštou. Fakturu vytiskneme, zaobálkujeme a odešleme poštou jménem uživatele. Zní to easy – je to easy! 🙂

Jak využívat hybridní poštu

Nejprve je potřebné zakoupit si virtuální poštovní známky. Ve vašem účtu v SuperFaktuře zvolíte cestu Nástroje >> Pošta.

Přes tlačítko „Koupit poštovní známky“ se dostanete k objednávce virtuálních známek, vyberete si z nabízených balíků a zaplatíte.

Zakoupení virtuálních poštovních známek

Po zakoupení balíku známek jste připraveni odeslat vystavenou fakturu (nebo jiný typ dokladu) přímo ze SuperFaktury online poštou. Všechno ostatní už potom uděláme za vás.

Jak odeslat fakturu hybridní poštou

Známky už máte koupené a můžete se pustit do odesílání. V náhledu faktury kliknete v pravém menu nahoře na možnost „Odeslat poštou“, nebo v seznamu faktur kliknutím na symbol obálky.

Odeslání faktury přes hybridní poštu

Zobrazí se vám aktuální počet poštovních známek které máte (případně upozornění, že vám došly známky + odkaz na zakoupení nových) a dodací adresa, kam má být faktura odeslaná. Tuto adresu můžete upravit a po potvrzení se faktura zašle do online podatelny. Faktury jsou zpracovány a odeslány Českou poštou.

Další výhody hybridní pošty

S hybridní poštou již nemusíte řešit dostatek papíru a obálek, nemusíte se zatěžovat nastavováním tiskárny, nebo ručně vypisovat adresy. A hlavně – nemusíte ztrácet čas cestou na poštu, čekáním v řadě u přepážky, případně v zácpě na cestách.

Kde najdu fakturu za zakoupené poštovní známky?

Faktury za zakoupené poštovní známky najdete tam, kde si je i kupujete. Čili v menu kliknete na Nástroje a zvolíte Poštovní známky. Pokud jste si již nějaké známky zakoupili, najdete zde tabulku Zakoupené balíčky poštovních známek, odkud si můžete stáhnout PDF faktury. Také zde najdete i tabulku o odeslaných dokumentech – těch, které jste již hybridní poštou odeslali nebo které ještě čekají na zpracování.

Přihlaste se k odběru novinek z blogu

Odhlásit se můžete kdykoli prostřednictvím odkazu v emailu.

2 komentáře

Dobry den radi by sme vyuzili hybridnu postu len nemam celkom jasno co znamena: customizovana obalka - cize ako ju chapete a nasledne este info ako sa nasa peciatka a podpis dostane na fakturu
Dobry den, ten nazov "customizovana" nie je velmi slovensky, mate pravdu. Znamena to, ze na obalke bude krasne farebne vytlacene v lavom hornom rohu Vase logo (podobne ako napr. na obalkach elektrarni, mobilnych operatorov a pod.). Vasu peciatku a podpis si mozete nascanovat, alebo kvalitne odfotit a tento obrazok nahrat v nastaveniach do Superfaktury. My ju nasledne vytlacime na fakturu.

Přidat komentář