Skočit na obsah
🕽 607 044 670 (-) , FAQ

Příjemný stereotyp – pravidelné faktury

Příjemný stereotyp – pravidelné faktury

V každé práci se najde aktivita, která se časem stane rutinou. Pokud ji provádíme každodenně, začne nás otravovat. Pokud ji však děláme jednou za měsíc, může se stát, že na ni zapomeneme.

Minimálně při vystavování faktur, které se pravidelně opakují, vám SuperFaktura dokáže usnadnit život.

Na co je dobrá pravidelná faktura?
V případě, že máte s klienty fixně dohodnuté ceny a podmínky fakturace, můžete si v sekci > Faktury / Pravidelné < vystavit opakující se fakturu. Tak už nebudete muset myslet na to, kdy máte vystavit nejbližší fakturu. SuperFaktura to udělá automaticky za vás a podle vašich přání může dokonce fakturu i odeslat. V každém případě o tom budete informováni.

Hned v hlavičce stránky se zobrazí nastavení, kde si můžete definovat jak a kdy se má vystavit a zda také odeslat nová faktura. Zadat můžete:

  • Pravidelně – může být týdenní, měsíční, kvartální, pololetní a roční
  • První vystavení – datum, kdy se má začít s automatickým / opakovaným vystavováním faktury
  • Počet vystavení – kolikrát má být faktura vystavena. Např. pokud jste s klientem dohodnutí, že budete nejbližší půlrok vystavovat fakturu měsíčně a vy jste už první vystavili, tak zadáte už jen 5 opakování. Pokud chcete posílat fakturu bez časového omezení, označte „Opakovat neomezeně“. Takto se bude faktura vystavovat, dokud předpis na její vystavování nezměníte.
Nastavení parametrů opakování
Pravidelná faktura v SuperFaktuře

V případě, že máte aktivní Prémiové členství, také si můžete zvolit způsob odeslání faktury klientovi. O fakturu se už tedy vůbec nemusíte starat, sama se vystaví a sama se i odešle:

  • odeslat mailem po vystavení
  • odeslat poštou po vystavení

Poznámka: uživatelům se základním členstvím se faktura vystaví, ale klientovi je třeba ji ještě dodatečně odeslat emailem nebo hybridní poštou.

Po vyplnění této hlavičky následuje už jen klasický proces vystavení faktury. Pro urychlení práce máte možnost načíst údaje z již existující faktury.

Přidat komentář