Skočit na obsah
🕽 607 044 670 (-) , FAQ

Cizí měny v SuperFaktuře

Při vytváření faktury si po kliknutí na odkaz „Více možností“ můžete mimo jiné zvolit, v jaké měně má být faktura vystavena. V seznamu faktur uvidíte takovou fakturu vystavenou s částkou v zahraniční měně, pro potřeby statistik je ale přepočítána kurzem ČNB platným v den vystavení faktury. To znamená, že v grafech a úhrnných statistikách jsou i faktury v zahraničních měnách reprezentovány přepočítáno částkou v Kč.

Při přidávání úhrady faktuře vystavené v zahraniční měně uvidíte navíc ve formuláři pro úhradu 3 nové možnosti:

  • Měnu, v níž byla úhrada za tuto fakturu přijata.
  • Konverzní kurz měny ve které jste úhradu přijali vůči domácí měně (Kč). Tento kurz předvyplní kurzem ČNB platným v den realizace úhrady, je možné jej ale samozřejmě změnit na konkrétní kurz banky, kterým byla úhrada přepočítána.
  • Checkbox, zda byla faktura kompletně uhrazena. Kvůli kurzovému rozdílu mezi vystavením a uhrazením faktury potřebujeme tuto informaci, abychom mohli spolehlivě určit, zda byla faktura kompletně uhrazena, nebo za ni očekáváte ještě další platby.

Po uhrazení faktury bude v seznamu faktur vidět uhrazenou částku v domácí měně spolu s konverzním kurzem, který byl při úhradě použit.

Pokud máte klienty, kterým fakturujete pouze v zahraniční měně, můžete si tuto měnu pro klienta nastavit jako výchozí. Díky tomu budou faktury vystaveny tomuto klientovi automaticky ve správné měně.

2 komentáře

Yahoooo :) Výborná práca. V nadväznosti na túto featurku by som mal ešte jeden feature request - a síce viac ako jeden bankový účet. Keďže pomer faktúr CR:SR je u mňa skoro rovnaký, tak sa mi oplatí mať bankový účet aj v Česku aj na Slovensku, no momentálne si ho musím meniť pri konkrétnej faktúre a potom duplikovať (pokiaľ ho nechcem znova vypĺňať). Plánujete aj možnosť pridania ďalšieho účtu? Každopádne díky za cudzie meny ;)
Jasne, pridame ;)

Přidat komentář