Skočit na obsah
🕽 607 044 670 (-) , FAQ

Vše, co musíte vědět o dohodě o pracovní činnosti

Vše, co musíte vědět o dohodě o pracovní činnosti

Dohodu o pracovní činnosti často uzavírají lidé, kteří sice chtějí pracovat soustavně, ale není pro ně výhodně uzavřít klasickou pracovní smlouvu. Co všechno DPČ obnáší a jaké povinnosti z ní vyplývají? Zjistěte to v našem přehledném článku.

Co je dohoda o pracovní činnosti?

DPČ představuje specifický smluvní vztah mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem, který upravuje zákon č. 262/2006 Sb., zákoník práce. Nejčastěji jde o přivýdělek ke studiu, k důchodu nebo k zaměstnání. Může být sjednán na dobu určitou i neurčitou.

Jaké jsou kritéria pro DPČ?

Česká legislativa stanovuje limit maximálně 20 hodin za týden na jednu dohodu o pracovní činnosti. To představuje polovinu klasického plného úvazku na HPP.

S jedním zaměstnavatelem je možné uzavřít více než jednu DPČ. Zároveň lze současně pracovat na další dohodu/y o pracovní činnosti i u jiných zaměstnavatelů. V rámci každé dohody je však potřeba dodržet podmínky ohledně odpracované doby a povinných odvodů.

Jaké jsou u dohody o pracovní činnosti odvody?

Sociální a zdravotní pojištění se u DPČ platí pouze v případě, že odměna za vykonanou práci přesáhne zákonem stanovenou částku 4000 korun za měsíc. Zálohy na každé pojištění se však řídí odlišnými pravidly.

  • Odvod na zdravotní pojištění se vypočítává ze sumy, kterou brigádník skutečně vydělá.
  • Naproti tomu sociální pojištění se odvíjí od částky uvedené v dohodě o pracovní činnosti, bez ohledu na to, zda ji pracovník reálně získal. 

Mohlo by vás zajímat: Vše, co musíte vědět o dohodě o provedení práce.

Zdanění DPČ

Specifická pravidla existují i pro zdanění. Podobně jako u DPP i u DPČ záleží na tom, zda má brigádník u daného zaměstnavatele podepsané prohlášení k dani (tzv. růžové prohlášení).

  • Pokud je prohlášení podepsáno, pracovníkovi bude stržena 15% zálohová daň a uplatní se příslušné daňové slevy.
  • Bez podepsaného prohlášení je potřeba uhradit srážková daň, která činí také 15 %. Tu si však může posléze zahrnout do daňového přiznání, stačí si od zaměstnavatele vyžádat potvrzení o příjmech za předchozí rok.

Srovnání DPČ a DPP

Přestože mají obě dohody podobné označení, jde o dvě různé věci. Jaké jsou mezi nimi zásadní rozdíly?

  • V rámci DPP je možné ročně odpracovat nejvíce 300 odpracovaných hodin narozdíl od DPČ, kde je limit 20 hodin týdně
  • Navíc jsou nastaveny jiné podmínky pro povinné odvody na sociální a zdravotní pojištění a také rozdílná pravidla pro zdanění.
  • U DPP hraje rozhodnou roli částka 10 000 korun. Na základě toho, zda měsíční odměna této výše nedosahuje, či ji naopak přesahuje, se stanoví, jestli má zaměstnavatel povinnost odvádět sociální a zdravotní pojištění a také zda má zaměstnanec právo uplatňovat slevy na dani. Závisí i na tom, jestli pracovník u daného zaměstnavatele podepsal prohlášení k dani. 

Po formální stránce musí DPČ obsahovat totožné náležitosti jako DPP. Je tedy nutné uvést popis sjednané práce, rozsah pracovní doby a dobu, na níž se dohoda uzavírá. Zrušení probíhá prostřednictvím písemné dohody o ukončení, výpovědí s 15denní výpovědní lhůtou, dohodou o ukončení nebo okamžitou výpovědí.

Přihlaste se k odběru novinek z blogu

Odhlásit se můžete kdykoli prostřednictvím odkazu v emailu.

Přidat komentář