Skočit na obsah
🕽 607 044 670 (-) , FAQ

Poskytujete služby do EU? Už nemusíte být plátci DPH

Poskytujete služby do EU? Už nemusíte být plátci DPH

Nový rok opět přinesl mnoho legislativních změn, mezi které patří například nový pojem „Identifikovaná osoba„. Nikoliv „Identifikovaná osoba k dani“, tento pojem je jako takový nově zrušen.

Do 31.12.2012:

Plátcem DPH se doposud mimo jiných důvodů stal každý, kdo poskytoval služby s místem plnění v jiném státě Evropské unie osobě povinné k dani v jiném státě EU.

Pokud jste si například umístili na stránky reklamu od Google AdSense, stali jste se plátci DPH, jelikož poskytujete služby v rámci EU irské pobočce Google a byli jste povinni se přihlásit na finančním úřadě do 15 dní.

Je trochu paradox, že poskytování služeb mezi Českem a Slovenskem bylo doteď složitější než například do Etiopie, kdy jste se plátci DPH stát nemuseli, protože se to týkalo jen EU.

Nyní:

Od 1.1.2013 vstupuje v platnost nový zákon o DPH, který tuto situaci ulehčuje zavedením konceptu „Identifikované osoby“.

Proti plným plátcům DPH bude mít Identifikovaná osoba pouze velmi omezené povinnosti.

Osoby, které poskytují nebo přijímají služby v rámci jiných členských států, se již nemusí registrovat jako plnohodnotní plátci. Identifikované osoby nemají povinnost uplatňovat DPH, ani nemají nárok na odpočet daně.

Mají však povinnost přiznat DPH při přijetí zboží nebo služby ze zahraničí a povinnost předkládat souhrnné hlášení při poskytnutí zboží nebo služby do zahraničí

SuperFaktura Vám ulehčí práci, v nastavení profilu si můžete zvolit, zda jste:

– Plátce DPH

– Neplátce DPH

– Identifikovaná osoba.

Přihlaste se k odběru novinek z blogu

Odhlásit se můžete kdykoli prostřednictvím odkazu v emailu.

Přidat komentář