Skočit na obsah
🕽 607 044 670 (-) , FAQ

Martin Pech (Upgates): Buďte optimistou. Myslete na to, že se vaše podnikání bude rozvíjet

Rozhovor

Martin Pech (Upgates): Buďte optimistou. Myslete na to, že se vaše podnikání bude rozvíjet

O tom, jaké má budoucí e-shoper možnosti při tvorbě e-shopu, čemu by se měl vyvarovat a jaké jsou výhody e-shopů k pronájmu jsme si povídali s Martinem Pechem z Upgates – řešením, které poskytuje plně elastický systém, v němž si každý může nadesignovat obchod podle svých představ.

Kdybych si chtěla jako laik vytvořit resp. dát si vytvořit e-shop, jaké jsou mé aktuální možnosti?

Možnosti máte v tuto chvíli v zásadě tři. Jde o e-shop na míru, e-shop na open source platformě a pronájem e-shopu. Zařadit Upgates jednoznačně do jedné z těchto tří kolonek není úplně jednoduché. Proto jsme se rozhodli vytvořit zcela novou kategorii, které říkáme elastický e-shop. Upgates je totiž pronájem e-shopu, který vám však ve srovnání s ostatními krabicovými řešeními ve své cenové kategorii nabídne mnohem více.

Jakým způsobem fungují krabicová řešení (e-shopy k pronájmu) a co jsou jejich výhody oproti ostatním možnostem, která jste zmiňoval?

Výroba e-shopu na míru je časově a finančně nesmírně náročná. Upřímně dává smysl pouze největším hráčům na trhu.

Pak jsou tady různé open-source platformy. Ty jsou sice na první pohled zdarma. Vyžadují ale nemalou programátorskou zručnost. Pokud e-shoper vše nezvládne sám, znamená to další náklady. U podobných řešení navíc nelze očekávat přílišnou zákaznickou a technickou podporu.

Pronájem e-shopu je v tomto diametrálně odlišný. Za měsíční poplatek totiž uživatel získá přístup k robustní platformě, která mu prakticky ihned umožní začít prodávat. Může se spolehnout na podporu. Kromě toho je celý systém neustále aktualizován a vylepšován o nové funkce.

Na co bych měla při výběru poskytovatele e-shopu k pronájmu přihlížet? Čemu se vyvarovat?

Buďte optimistou. Myslete na to, že se vaše podnikání bude rozvíjet. Proto se vyplatí volit už od počátku platformu, která vás v růstu nebude omezovat. Třeba v zahraniční expanzi a naopak se přizpůsobí.

Některé e-shopové platformy mají také velmi líbivé ceníky, které ale e-shoperovi na první pohled už nepoví, že za spoustu samozřejmostí bude muset připlácet.

Pohlídejte si i to, jestli vás e-shopové řešení zbytečně nežene do smluvních závazků.

Na českém a slovenském trhu je velké množství řešení e-shopů k pronájmu – Upgates patří podle různých srovnávačů mezi nejoblíbenější a objevuje se i na prvních příčkách. V čem je specifický oproti ostatním? Jaké jsou jeho výhody?

Od počátku totiž Upgates vyvíjíme s myšlenkou, že nejde o typickou krabici. Naopak si zakládáme na maximální možné flexibilitě. Aby si e-shoper mohl systém ohnout podle svého. To je nejvíce vidět u webdesignu, který si každý může přizpůsobit. To u krabicových řešení vůbec není obvyklé. Nejde ale jenom o vzhled. Díky veřejným dokumentacím si každý může na svůj e-shop napojit nástroje, které potřebuje ke svému podnikání. Jsme také velmi dobře připraveni na zahraniční expanzi e-shopu.

Pokud už používám jiné řešení, umím přejít na Upgates, nebo mám smůlu?

Vůbec ne. Možnost přesunu internetového obchodu z jiné e-shopové platformy je otevřená prakticky pro každého. Díky inteligentním importům je možné nahrát data ze svého starého e-shopu na Upgates během několika kliknutí. U nejrozšířenějších řešení máme připravené exportní můstky. S přesunem e-shopu ráda poradí naše technická podpora. Vyzkoušet Upgates si může každý e-shoper zcela bez závazků. Stačí si založit zkušební verz, která je na prvních 30 dní zdarma.

Tradiční otázka na závěr – co plánujete do budoucna?

Přes sebou toho máme skutečně hodně. Vše se ale bude týkat našeho systému. Zkrátka pořád je co vylepšovat a vyvíjet. V tom rozhodně nebudeme polevovat. Budeme pokračovat v budování ekosystému, který už nyní zahrnuje více než stovku napojených nástrojů a desítku spolupracujících agentur a v neposlední řadě děláme všechno pro to, aby o Upgates bylo v československém e-shopovém světě slyšet stále více.

 

Upgates má dostupné i propojení se SuperFakturou – díky jejich partnerovi pro vás přichystali externí můstek, který generuje faktury v reálném čase.

Přihlaste se k odběru novinek z blogu

Odhlásit se můžete kdykoli prostřednictvím odkazu v emailu.

Přidat komentář