Skočit na obsah
🕽 607 044 670 (-) , FAQ

Pořádek ve skladu je základ

Karlovy příhody se SuperFakturou #6

Pořádek ve skladu je základ

Když Karel začínal s podnikáním a měl málo zakázek a jen jeden typ prodávaných koblih. Spoustu věcí mu stačilo držet v hlavě. Nebo ve svém (umaštěném) sešitě nebo v excel tabulce.
Jenže časem, když objednávek přibývalo a jeho kreativní gastro duše vymýšlela různé druhy koblih, začal si uvědomovat, že tak jednoduché to nebude. Ačkoli si vedl takový nějaký ceník, stalo se mu, že občas prodal pod původní cenu, protože v hlavě si to prostě špatně spočítal.

A do toho ještě svědomitá účetní Anička, která mu kamarádsky navrhovala, ať si v tom konečně udělá lepší pořádek.

Tvorba ceníku / skladu

Karel nakoukl lépe do svého účtu na SuperFaktuře. Zjistil, že si jednoduše dokáže evidovat každý druh prodávaného výrobku a jeho ceny. Aby je měl při vystavování faktur hned po ruce, v SuperFaktuře začal tedy využívat nástroj Ceník / Sklad. Tak vystaví faktury raz dva, aniž by musel hledat, kam zas uložil svůj sešit. Au revoir, přepisování z papíru či kopírování cen z excel tabulky!

Všiml si, že kdyby bylo třeba, dokáže evidovat nákupní a prodejní cenu položky. To je fajn. Ale protože koblihy nenakupuje jako hotové, ale vyrábí je, stačí mu u nich vést jen prodejní ceny. Karel však do pár druhů nakupuje již hotové kvalitní náplně. Ty si někteří Karlovi zákazníci oblíbili do té míry, že si je chtějí nakoupit u Karla jen tak – ke chlebu :). Takže Karel při těchto dobrotách eviduje nákupní cenu a potom i prodejní.

Ví přesně, kolik za zboží od dodavatele zaplatil, a když mu zase zavolá kámoš Petr, zda by mu neprodal z té návykové čoko pomazánky, kterou Karel nakupuje u dobrého zdroje, může mu Karel prodat pár skleniček ještě i se ziskem. Co se mu Anka navysvětlovala, že prodávat bez marže nebo pod cenu je hlou … není rozumné.

Evidence levou zadní

Sklad v SuperFaktuře má zároveň několik vychytávek, které z nudné a zdlouhavé evidence položek udělají super rychlou akci.

Jelikož Karel si už jakousi evidenci položek vedl ještě před SuperFakturou v excelu, tak teď si nemusí každou jednu položku přepisovat do SuperFaktury ručně. Může si je tam všechny naimportovat najednou přes funkci „Hromadný import skladu„. Stačí, aby si soubor s položkami upravil do požadovaného formátu, jehož vzor si stáhne přímo ze SuperFaktury. Následně na 2 kliky tento soubor do SuperFaktury nahraje. Tadá – a má hotovo.

Dalším urychlovačem evidence položek je funkce, že si Karel dokáže nahrát položky do skladu už při nahazování došlých faktur do Nákladů. Stejně jednoduše umí ze skladu i vystavovat faktury.

Jednoduché, pohodlné, přesné. Karel má zase jednou dobrý pocit, že začíná využívat ještě více potenciálu svého oblíbeného fakturačního systému.

>>Všechny části Karlových příhod se SuperFakturou<<

Přidat komentář