Skočit na obsah
🕽 607 044 670 (-) , FAQ

Když klienti začnou platit faktury

Karlovy příhody se SuperFakturou #4

Když klienti začnou platit faktury

Karel rád v SuperFaktuře faktury vystavuje, ale ještě raději sleduje, jak mu přibývají penízky na účtu a faktura zasvítí v seznamu faktur zeleně – tedy je označena v systému jako uhrazena. Dosud to Karel dělal tak, že kontroloval na svém bankovním účtu, zda mu již přišla od klienta platba (a zda paní Nováková opět nezapomněla zaplatit).

Pokud platba byla připsána na účtu – super! Karel si označil fakturu jako uhrazenou v SuperFaktuře ručně. Jenže dívat se stále do internet bankingu Karla zdržuje, a tak se rozhodl, že si aktivuje v SuperFaktuře automatické párování plateb – ať se mu úhrady s fakturami v systému propojí samy. (Vždyť na co tu SuperFakturu má, ne? Ať se snaží!)

Nejdříve měl z toho obavu, protože není technický typ. Péct koblihy mu jde mnohem lépe. Naštěstí v SuperFaktuře našel vše jednoduše popsáno a naprosto intuitivní. Na stránce „Automatické platby“ si zobrazil speciální e-mail, tzv. bmail, který mu systém vygeneroval, a díky kterému se mu budou pohyby na bankovním účtu párovat s vystavenými fakturami. Tento bmail je třeba zadat do internet bankingu. Karel se ujistil, že opravdu zadává do svého internet bankingu správný údaj a ne e-mail, kterým se přihlašuje do SuperFaktury. Tehdy by mu totiž žádná oznámení z banky do systému nechodila. Rovněž si dal pozor na to, aby si dal zasílat z banky oznámení po každém pohybu na účtu. Pokud by si zvolil například denní výpis z účtu, párování by mu nefungovalo.

Kromě vystavených faktur si Karel dokáže spárovat úhrady také u faktur přijatých. Tedy u nákladů. Nemusí se již starat, zda zaplatil svým dodavatelům včas nebo zda na někoho nezapomněl. Všechno si to pěkně v SuperFaktuře zobrazí.

A co když platba Karlovi na účet přišla, avšak v SuperFaktuře se nespárovala? Karel už ví, že má své klienty upozornit, aby při platbě zadávali správný variabilní symbol. Stávalo se to občas i Sáře, že zaplatila fakturu bez zadání variabilního symbolu, ale naučila se při placení faktury používat QR kód – pak na žádný důležitý platební údaj nezapomene a navíc je to mnohem rychlejší způsob úhrady i pro ni jako zákaznici.

Pokud si chcete usnadnit život jako Karel, máme pro vás tip – nastavte si automatické párování v SuperFaktuře i vy.

>>Všechny části Karlových příhod se SuperFakturou<<

Přidat komentář