Skočit na obsah
🕽 607 044 670 (-) , FAQ

Jak se Karel se SuperFakturou seznámil

Slyšeli jste už o Karlovi? Karel prostě miluje sladké. Vyučil se proto cukrářem. Ihned po škole odešel kvůli penězům do zahraničí, kde se zaměstnal v malé rodinné pekárně a naučil se péct ty nejúžasnější koblihy na světě. Před časem se vrátil domů – už ne kvůli penězům, ale kvůli přítelkyni;). A také aby si splnil svůj sen a otevřel si vlastní pekárnu.

Šikovná a akční Sára má ve městě již několik zaběhnutých trendových kaváren. Nabídla Karlovi, že pokud by se osvědčil, mohl by péct koblihy pro všechny její provozovny. No vidíte, Karel ještě ani pořádně nezačal podnikat, a už získal svou první zakázku. Jednoduché začátky podnikání, skoro jako v realitě, že? 😉

Pouze jedna věc ho trochu trápí – Sára prý bude potřebovat za zboží fakturu a Karel netuší, jak na to. Zeptal se známých, zda by mu uměli poradit nějakou aplikaci nebo stránku, díky  které by si věděl fakturu vystavit – nejlépe zdarma. 🙂

Kámoši zběhlí v podnikání mu samozřejmě doporučili vyzkoušet SuperFakturu, kde si může vytvořit fakturu zdarma a bez registrace. Prý se jim osvědčila a navíc SuperFaktura má dostupný klientský servis – čili pokud něco neví, může se klidně zeptat například i na LiveChatu.

Dopadlo to na jedničku

Karel zjistil, že vystavit fakturu v SuperFaktuře je směšně jednoduché. Faktura zdarma se neukládá v systému, a tak si ji Karel stáhl do PC ve formátu PDF, odkud si ji později vytiskl a společně s první zásilkou voňavých koblížků dodal Sáře.

Hračka! – zaradoval se Karel. Jelikož se mu jeho první faktura líbila, rozhodl se, že se do SuperFaktury zaregistruje, protože jistě bude potřebovat v budoucnu vystavovat další doklady nejen pro Sáru, ale i pro další odběratele. Uvažoval, že by si SuperFakturu i zakoupil, měsíční poplatek za základní verzi by ho vyšel stejně jako jedna káva s koláčkem. Nerad však kupuje zajíce v pytli, tak ho potěšilo, že si plnou verzi SuperFaktury může vyzkoušet během 30 dní zdarma.

Karel se tedy zaregistroval a poprvé se přihlásil do SuperFaktury. Vyplnil si IČO a díky automatickému doplňování údajů se mu do systému natáhly všechny jeho fakturační údaje. Mile ho potěšilo, že je nemusí vypisovat ručně. Alespoň se nezmýlí. Nastavil si, že je živnostník a neplátce DPH. Vyplnil si údaje ke svému bankovnímu účtu, který se mu bude zobrazovat na faktuře. Zatím nemá žádné logo ani razítko, proto si tyto údaje nenahrál. Vždyť to může udělat i později.

SuperFaktura je velmi intuitivní a Karlovi se líbí, že se v ní umí dobře orientovat, proto se ihned pustil do vystavování své první faktury přímo v systému. Woo-hoo!

Tentokrát je to ještě jednodušší, než faktura zdarma, protože všechny své údaje již má přednastavené, a údaje odběratele se mu po zadání IČO dotáhnou samy – tadááá! Jelikož už Karel svou první fakturu 2024001 vytvořil přes fakturu zdarma, tak tato je v pořadí již druhá. Karel jí tedy nastavil číslo 2024002.

SuperFaktura toho umí mnohem víc!

Faktura ze SuperFaktury má i tu vychytávku, že si na ní může Karel nechat zobrazit QR kód, aby usnadnil Sáře platbu. Stačí, když Sára načte do mobilní aplikace své banky QR kód z faktury a všechny potřebné údaje k platbě se jí přenesou.

Úplně nejlepší je, že Karel může fakturu odeslat e-mailem nebo poštou přímo ze SuperFaktury. Papírovou fakturu si tentokrát odpustí a pošle ji elektronicky e-mailem. Stačí kliknout přímo z faktury na „Odeslat fakturu“ a je přesměrován na odeslání. Zadá si e-mail příjemce, zprávu má předpřipravenou, (ale může si ji upravit, pokud by chtěl klientovi napsat pár milých slov), faktura odchází jako příloha e-mailu. Navíc do přílohy může přidat kromě faktury i jiné soubory. Pošle tedy Sáře i fotku čerstvých koblih, které právě upekl.

Klik-klik-klik – Karel poslal Sáře elegantní vyúčtování za další koblihy. Má jistotu, že faktura odešla (vidí to i v historii faktury, že ji odeslal), a těší se, že se neumastí od koblih, jak se to stalo naposledy, když fakturu vytiskll a přivezl spolu s krabicí do kavárny. Navíc je „in“, neboť šetří životní prostředí.

>>Všechny části Karlových příhod se SuperFakturou<<

Přidat komentář